Sterilizasyon Araçları

Sterilizasyon araçları; insan sterilizasyon tüneli, paketli ürün sterilizasyon tüneli, portatif sterilizasyon tüneli, ortam sterilizasyon araçları olmak üzere dört ana kategoriden incelenir ve her biri güvenilirliği ve uygulamadaki başarısı ile ön plana çıkmaktadır.

İnsan Sterilizasyon Tüneli

İnsan sterilizasyon tüneli bireyin yürürken de devam ettiği ve içine girdiği andan itibaren vücudundaki tüm istenmeyen bakteri ve virüsleri öldürdüğü tüneldir. Özellikle hareket halindeyken de devam etmesi ve biz içindeyken başka birinin de içine girmesiyle de çalışabilmesi yani çoklu kullanıma uygun olması sterilizasyon teknikleri açısında sterilizasyon tüneli tercih nedenidir. Bireylere uygulanabilirlik açısından sağladığı kolaylık alternatif bir seçenektir.

Sterilizasyon AraçlarıPaketli Ürün Sterilizasyon Tüneli

 

Herhangi bir eşya ya da paketli ürün sterilizasyon aşamasından geçmesi ürünü öncelikle konveyöre koymakla başlar. Sistem üzerinde belli bir miktar ağırlık hissedince otomatik olarak çalışmaya başlar ve içerisine koyduğunuz kutu ya da eşya cihazın içerisine gelir. Paketli ürün sterilizasyon tüneli UV ışın ile paketi ve içerisinde yer alan maddeyi sterilite eder. UV ışın her açıdan geldiği için paketli ürün içerisindeki madde de her yönüyle (iç, dış) sterilite olur. Paket ilerlemeye devam eder sterilite işlemi devam eder ve paket çıktığından tüm yüzleri dahil olmak üzere sterilizasyon işlemi tamamlanmış olur.

Portatif Sterilizasyon Tüneli

 

Herhangi bir eşya ya da paketli ürün UV-1200 GE’ye konumlu cihazın konveyörünün üstüne konulur. Bu madde cihazın içerisine girmeye başladığı andan itibaren tüm yüzeylerine değen UV ışını ile tüm bakteri ve virüslerden arındırılır. Ürün alet içerisinde ilermeye devam ederken de sterilite işlemi devam eder ve ürün bu aletten çıktığında tam anlamıyla sterilite olmuştur. Eğik düzlem, dik düzlem, köşeler ve birçok alan dahil olmak üzere %100 sterilite başarı ile tamamlanmış olur ve eşya güvenli bir şekilde istenilen hale getirilir.

Ortam Sterilizasyon Araçları

 

Ortam sterilizasyon araçları daha çok orta boyut ve biraz daha büyük boyut koli için kullanılan bir sterilizasyon cihazı olup bu koliyi koyduğumuz andan itibaren sterilite etmeye başlar. Sterilizasyon cihazlarının çalışma prensibi ile tüm alanlara UV ışık gönderilerek ürün sterilite edilir.

Menü